McDonald’s ve KFC’de Yasak !

182.691 views
views

Ünlü fast food firmaları McDonald’s ve KFC, bazı şubelerinde 18 yaş sınırlaması getireceğini belirtti. İngiltere’de ortaya çıkan bu sınırlama ile ilgili olarak yaşanılan bir kavganın duruma kaynaklık etmesi söz konusu.

İngiltere’de bir McDonald’s firmasında 20 genç arasında çıkan kavga sonucu silahlı polisler ve bir helikopter gönderilmiş ve gözaltılar yaşanmıştı. Toplum düzenini korumak amacıyla bazı şubelerine 18 yaş sınırı getirildi. 18 yaşından küçük çocukların ebeveynleriyle restoranda yemek yiyecek ya da paket servis isteğinde bulunabilecek.

Yasağın amacı diğer müşterilerin huzurunu sağlamak. Çıkan kavgada toplum düzeninin bozulması gerekçesiyle böyle bir sınırlandırmaya ihtiyaç duyulduğunu belirten firma bu uygulamanın şimdilik devam edeceğini söylemekte.

KFC de bu yasağa katıldı ve şu açıklamalarda bulundu: ‘Elimizdeki tek çözümün bu olması çok üzücü. Bazı müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratacağımız için üzgünüz. Fakat bu yasağın uygulanmaya başladığı zamandan bu yana restoranlarda kayda değer ilerleme kaydedildi ve yerel toplum merkezlerinden ve müşterilerden destek gördük.’

Burcu KESKİN