FEDERER İLE BİLL GATES YAN YANA TER DÖKTÜ

374 views
views

Kariyerine 285 Grand Slam maçı, 86 adet kupa sığdıran İsviçreli raket Roger Federer, ABD’nin San Jose kentinde oynanan ve bu yıl 5.si düzenlenen “Afrika İçin Maç” isimli yardım organizasyonunda ter döktü.

Karşısına dünya sıralamasının 10. basamağında gösterilen Jack Sock’ı alan başarılı tenisçi , rakibini 7-6 ve 6-4’lük setlerle devirerek maçı 2-0 kazanmasını bildi.

Başından beri eğlenceli geçen, Federer ve Sock’ın izleyicilere tenis topu attığı, birbirlerine şakalar yaptıkları, hatta top toplayıcı bir kızın sahaya girip Federer’e karşı oynadığı maça daha sonraları ABD’li iş adamı ve Apple şirketinin kurucusu olan Bill Gates ve Amerika’da NBC haber spikeri olan Savannah Guthrie de katılınca keyifli görüntüler ortaya çıktı.

Federer-Gates, Sock-Savannah olmak üzere iki takım kurulduktan sonra oynanan gösteri maçında Federer’in takımı, Sock’ın takımını 6-3 mağlup etti.

Böylece 2016 yılının yarısını sakatlık nedeniyle oynayamadıktan sonra “Artık bırakma zamanı geldi” gibi eleştirilerle 2017 yılına başlayan ve 12 ay içinde 3 ‘Grand Slam’ kazanarak rekor kıran başarılı tenisçi, hala dünyanın en iyisi olduğunu göstermiş oldu.