YouTube’cular Dikkat

1.294 views
views

İnternet devi Google’ın kâr edebilmek adına birçok çalışma içerisinde olduğu Dünyanın en büyük video ağı YouTube, güncellenen veri API’si ”v3” ile eski cihazlardaki uygulamalarda artık çalışamayacak.

Eski veri API’sinin ”v2” 20 Nisan tarihinde kapatıldığı belirtilen YouTube yetkilileri, uygulama olarak artık 2012 ve eski model yılına sahip cihazlarda YouTube uygulamasının kullanılamayacağını belirtiyor.

Sony ile Panasonic televizyonlar, Blu-ray oynatıcılar ve Apple İOS cihazlar ”Örneğin, ikinci nesil Apple TV de” dahil olmak üzere birçok cihazı etkileyen bu değişiklik, iOS 7 üzeri işletim sistemine sahip iPhone, iPod Touch ve iPad cihazları etkilemeyecek iken, Mobil İnternet Tarayıcıları üzerinden erişilebilen YouTube sürümü içinde herhangi bir uyum sorunu, problemi yaşatmayacak

Ayrıca 2013 sonrası televizyon modelleri, Blu-ray oynatıcıları ya da oyun konsollarında da YouTube uygulaması açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak.

Birçok diğer üçüncü parti YouTube istemcisinin de geçiş yaptığı yeni süreç, daha etkili bir deneyim için geliştiricilere önemli imkanlar sağlayacak. İlerleyen zamanlarda bol bol YouTube şikayetleri duymaya şimdiden hazırlansak iyi olacak.