Yorulur İnsan ….

2.102 views
views

Dünden bugüne sihir tadında yaşanan sevdalar vardır, hani hiç unutmadığınız yada unutmak istemediğiniz yada sizi yormadan yaşanan yıpranmamış halen çocuk kalan sevdalar… Hiç açmayan tomurcuk gibi duruverir yüreğinizde. Kimselerin bilmediği ve sözlerle kirletmediği tertemiz özgür kalan kuş misali sevdalar… Hepimiz yaşamışızdır bu anları bir gece ansızın kapınızı çalıverir kendinize verilen yeminler sözleri bir anda ezber bozdurur.O anlar gizli bir sandığı açarcasına içinizdeki heyecan … Yıllarca sözcükleri susarak aştığınız kalın duvarlarla her gece geçmişle yüzleştiğiniz o eski sevdalar mişli geçmiş zamanların küskünlüğünü unuttuğumuzu sandığınız anılar tek bir fotoğraf karesiyle gelir bir  anda yerleşiverir yüreğinize .İçiniz sızlar kırgınsınızdır halen canınız yandığında iki damla göz yaşı taş olur akmaz yüreğinizden içinize sinmeyen yarım kalan duygular geçici sığınaklarla dolu yaşanmamış yıllarınız bedel ödemek için zamanıdır dercesine bir gece yarısı çalar kapınızı. Oysa insan ne çok bedel ödemişti ne çok şeylerden vazgeçmişti ,yarınlarda kalabilmek için nasılda sevgiyle doldurmuştu yüreğini ne çok acılar çekmişti ,ne çok yorulmuştu oysa bu hayatta yaşayabilmek ufacıkta olsa sevgi pastasından bir pay alabilmek için ne çok uğraş vermişti. Peki ya şimdi kendisinden bile sakladığı  sevdası .. Yüreği gibi gözlerde geceye hapsolmuş. iç dünyamızda  bırakılan izleri görmekte zorlandığımız gece, zifiri karanlık  .Gönül yorgundur oysa. En çok sevdiğimiz melodi Huzur diyorum sessizce … Hiçbir sevdanın sonsuza dek geçmişe zincirlenemezmiş. yüreklere yağmur değiyor gecede hüzün ikiye katlanıyor. Sonra tebessüm edersiniz hafif bir dudak titremesiyle biliyordum günün birinde yine uğraşacağımı geçmişteki halen geçmemiş sevdanıza bakarak yarım kalmıştı çünkü tamamlanmamış alışveriş gibi yarım… Bu talep kar anılar bu gece yüreğime  gelip yerleşe bile  sabahın ışığı görebilme umuduyla uyanıyorum.Hazırlıklı olmalı insan diyorum yorulduğu dur dediği anlarda bin bir zorlukla sakladığı gizli kaldı dediği sevdaları hatırlamaya hazırlıklı olmalı.

yazının resmi

Verilen sözler, edilen yeminler, yoluna ışık olmalı, yoluna tek başınalığıyla devam edebilmeli . sevmeyi dürüst bir açık yüreklilikle arzulayan herkes sevebilecek birilerini bulabilir umuduyla yola devam etmeyi bilebilmeli . Gecede yorgun ve umutla uyuyakalıyor İnsan …dilinde ben asla eski ben olmayacağım gitmiş olan sevgileye söylenmiş bir melodi çalınır (ella fitzgerald-My old flame)

‘’Aşk bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır . sevmeyenin aklı gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı.

Nazım hikmet

 

Saime YAPAZLI