Yerli Quadro Akıllı Gözlüğü

1.679 views
views

Giyilebilir Teknoloji alanında hızlı adımlar isteyen Quadro güneş gözlüğü formundaki Akıllı Gözlüklerini nisan ayında satışa sunacağını açıkladı.

13 Nisan’da satışına başlanacak olan Quadro Akıllı gözlükler ile 15MP ye kadar fotoğraf çekebilecek, 1080P formatında video kaydedebilecek ve bunları yaparken müzik dinleyebileceksiniz. Bluetooth ve Wifi bağlantı seçeneklerine sahip Quadro akıllı gözlüklerle gözlüğünüzdeki görüntüyü telefonunuz üzerinde Live Stream takip etmek, ya da görüşmelerinizi gözlüğünüzle yapmanız mümkün olacak. Hatta Quadro akıllı gözlüğünüzü PC ye bağlayıp web-cam olarak kullanmanız bile mümkün. Model seçeneğine göre 4-6 Saat arasında kullanım imkanı sunan Quadro akıllı gözlüklerle bu yaz çok daha eğlenceli geçecek gibi görünüyor. Quadro Akıllı Gözlük serisi farklı görünüm özelliklere sahip olmakla beraber 4 farklı model ile satışa sunulacak.

Türk halkının teknolojiye olan ilgisi yüksek. Ama ne yazık ki yerli üretim için gerekli olan Ar-Ge ve markalaşma çalışmaları zamanında ve tam yerinde yapılmamasından teknoloji alanında büyük bir boşluk yarattı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu alanda yer almak isteyen firmaların, tüketicinin taleplerinin karşılayamaması akıllarda yerli mala karşı negatif bir imaj oluşturmuştu. Quadro, Giyilebilir Teknoloji ürünleriyle bu algıyı tamamen değiştiriyor.

Hızla değişen teknoloji dünyasında, 1 yıl önce popüler olan teknolojiler kısa sürede tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamayacak hale geliyor. Bu devirde inovasyon ve Ar-Ge, tüketicinin ihtiyaçlarını canlı tutabilmek için şirketlerin ellerindeki en iyi silahlar. Akıllı telefon ve tabletlerden sonra tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı saatler, akıllı bileklikler ve akıllı gözlükler de önemli hale geldi.

Tesla Teknoloji’nin oluşturduğu Quadro markası, ülkemizde bilgisayardan, giyilebilir teknolojilere kadar birçok konuda ürünler üretiyor ve özellikle “Giyilebilir Teknoloji” ürün yelpazesini büyük bir hızla geliştiriyor.

1426494628_quadro-smart-glasses-sgl-hbm2-view-04

Quadro Smart Glass 3HD Özellikleri

Kayıt Açı Aralığı : 142 Derece Geniş Açı Kamera
DV Kayıt Kalitesi : 1920*1080P (MT0330 Lens)
Video Formatı : MOV H264
Fotoğraf Çözünürlüğü : 4352*3264 (14M Pixel)
Kayıt Hızı : 30 fps
Bluetooth : Bluetooth 4.0
Wireless : 802.11b/g/n
Bellek : 32GB’a kadar MicroSD TF Kart Desteği
Kullanım Süresi : 4 Saat (Tam şarj ile)
Gözlük Rengi : Siyah
Cam Rengi : Polarized UV400 protection Siyah (Sarı, Mavi, Şeffaf, opsiyonlar)
Cam Değiştirme : Var
Kutu İçeriği : Taşıma Kutusu, Kullanım Kılavuzu, USB kablo, Şarj Cihazı, Temizleme
Bezi