WhatsApp’ta Telefon Konuşması Devri

1.921 views
views

11081816_10203963242353670_1128401820_n

Geçen yıl Şubat ayında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 16 milyon dolara anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı satın almıştı. Bu satın almanın nedenini kimse anlayamamıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada WhatsApp’a yeni bir çok özellik geleceğini ve değerinin daha da artacağını söylemişlerdi. Şüphesiz ki en çok beklenti sesli arama özelliğinin gelip gelmeyeceğiydi.

WhatsApp’ta Telefon konuşması Devri

Sızan ekran görüntülerinde oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz kullandığını gördüğümüz WhatsApp artık hayata geçti. Ekran görüntülerinde gördüğümüz üzere konuşmayı bluetooth kulaklıklara aktarma ve aramaya mesaj yoluyla cevap verme gibi özellikler de var.
Böylesine popüler bir servisin sesli arama özelliği sunması gelecekte GSM Operatörlerini üzmesi muhtemel. Şüphesiz ki bu özellik en çok gençleri sevindirecek. Operatör şirketlerin tutumunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Arama paketlerine çok fazla ihtiyaç duyulmayabilir. İnternetin olduğu her yerde WhatsApp sesli arama kullanılabiliyor. Sadece internet paketiniz ya da Wi-Fi bağlantı noktanız olması yeterli.

WhatsApp’taki bu yeni gelişmeyi hemen gelir gelmez denedik. ilk aşama olarak çok başarılı. Benim dikkatimi çeken arama ekran ara yüzü ve ses kalitesinin çok fazla tatmin edici değil. Arayan kişi kendi konuşmasını tekrar duyuyor arka planda. Eminim ki bunu ilerleyen günlerde düzeltecekler. Kullanıcıların artık WhatsApp profil resimleri daha da iyi olacak gibi.