TEDxDEU

1.560 views
views

TEDx NEDİR?

TEDx paylaşmaya değer fikirlerin dile getirildiği yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “X” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir.

TEDx alışılmış, kabullenilmiş ve süregelen düşüncelerin yıkılmasını; bunun yerine girişimciliği, global düşünebilmeyi ve hayata farklı açılardan bakmayı hedefleyen; bireyleri, dünyaya sadece bir gezegen olarak bakmaktan kurtaran bir organizasyon olmayı hedefler.

TEDxDEU felsefesi ise küresel çağda oluşan teknolojinin ve toplumsal dönüşümün kaçınılmazlığına dair bir duruş sergilemek, bu duruş içinde neyi, neden yaptığının; ne istediğinin farkında olmak olarak özetlenebilir.

TEDxDEU’nun 2016 yılındaki ilk etkinliği “Out of Box” (Kutunun Dışında) teması ile, 10 Mart 2016’da bizlerle olacak. Çalışmak için yaşar hale gelmişken ve var olabilmek için bilinçsizce değişirken fark edebilmeye dair düşüncelerimizin nereye gittiğinin cevabını arayan TEDxDEU ekibi ne istediğinin farkında olan, başarılı, kendini gerçekleştirmiş, önemli konuşmacılarla bu konferansı düzenliyor.

“Gerçek konfor alanımızın bittiği yerde başlar” ana fikriyle hazırlanan etkinlik, yaşam tarzının ve alışkanlıkların hayatı esir almasını eleştiriyor. Katılımcıları ise kutunun dışına, yaşamın ta kendisine, davet ediyor.

 

Tarih: 10 Mart 2016/ 09:30

Yer: Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi-Buca/ İzmir