Startup Weekend Health

804 views
views

Dokuz Eylül Girişimcilik Akademisi (DEGA), üniversitemizin girişimcilik ekosistemi içinde bulunan Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) ve Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK) kurumları ile birlikte pek çok girişimcilik faaliyetlerini yürüten ve başarısını çeşitli ulusal programlarda kanıtlamış olan girişimcilik platformudur.

Girişimcilik faaliyetlerinin merkezi olan DEGA, girişimci adayları sadece girişimcilik konusunda eğitmeyi veya sadece bir iş fikrini hayata geçirmeyi değil, aynı zamanda iş fikirlerinde sürekli yenilikler yapmayı, girişimcilik ağlarına katılmayı, yatırımcılar ile bağlantılar kurmayı da içeren işlevleri yerine getirmektedir.

Günümüzde hız ve değişimin kesintisiz bir biçimde sürdüğü bilgi toplumunda, yeni bir fikrin veya yöntemin teknolojik ve yenilik odaklı iş fikirlerine dönüştürülmesi ve girişimci yetiştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi konusunda DEGA önemli rol oynamaktadır. Bu noktada girişimciliğe ilgi duyan, fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen her düzeyden öğrenci ve akademisyenlerin girişimcilik konusunda uygulamaya dönüştürebileceği bilgi ve niteliklerin kazanılmasını sağlamaktadır.

Startup Weekend, Sağlık temalı etkinliğini İzmir’de düzenledi!

Google tarafından girişimciliğin yaygınlaşmasını desteklemek amacıyla tüm dünyada düzenlenen “Startup Weekend” etkinlikleri kapsamında 2016’nın ilk “Sağlık” temalı etkinliği DEPARK/DETTO ve Stage-Co işbirliği ile düzenlendi.

Sadece 54 saatte iş fikirlerine dair en iyi ve en kötü olasılıkların değerlendirildiği bu etkinlikte, katılımcılar gerçek bir işletmeyi hayata geçirmeye dair deneyim edindi. Bu deneyimi edinirken pek çok mentor, yatırımcı, risk sermayedarı ve sponsor ile tanıştılar.

22-24 Ocak 2016 tarihleri arasında İzmir Biyotıp ve Genom Enstitüsü ev sahipliğinde BIOIZMIR Uluslararası Hızlandırıcı Girişimi çerçevesinde iki gün ve iki gece boyunca işlerini başlatmak ve geliştirmek üzere; gerçekten bir iş başlatmanın sonuçlarını görme imkanı buldular.