MİCROSOFT SWİFTKEY İÇİN İLK BÜYÜK GÜNCELLEME YAYINLANDI

342 views
views

Microsoft SwiftKey’in ilk büyük güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yeni çıkan bu sürümün ismi SwiftKey 7.0 oldu. Var olan hızlı erişim çubuğunu genişletilmiş, içine etiketler, konumlar  ve ajanda gibi özelliklere erişim sağlamak için yeni sekmeler koyulmuş. Microsoft, bu yeni araç çubuğunda GIF’leri, emojileri ve yeni etiket paketlerini kullanımını hızlandırmayı amaçlamış.

Microsoft SwiftKey
Microsoft SwiftKey

 

En ilginç özellikler olan konumlar ve ajanda özellikleri yakında yeni araç çubuğunda yerini bulacak.

Konum özelliği, kullanıcıların birbirlerine konumlarını yollamayı ve konumları kaydetmelerini sağlayacak. Bu özellik ilk çıktığında sadece Hindistan’da ve Amerika’da kullanılabilir olacak. Ajanda özelliği ise kullanıcıların notlar kaydetmesini, hatırlatmasını  ve hızlı erişmesini sağlayacak. Microsoft’un bu hamlesini  çoğu kullanıcı “Anroid ve IOS pazarını kontrol altına almak istiyor.” şeklinde yorumladı.

Microsoft SwiftKey nedir?

Geçtiğimiz yıl Microsoft, “Apple için Windows Phone klavye” özelliğini kaldırdı. Bunun yerine SwiftKey uygulamasını sundu. Kısacası SwiftKey, tıpkı Google’ın GBoard’ı gibi bir telefonlar için bir klavye uygulaması. SwiftKey’in son sürümü olan 7.0 Android ve IOS için indirilebilir durumda.

Uygulama linkleri;

App Store

Google Play