Koşamayanlar İçin Koşuyoruz

1.130 views
views

Koşulamayanı Koşmak Gerek

Beş kıta,  35 ülke ve 37 ayrı konumda aynı anda koşulacak olan Wings for Life World Run ”Koşuyoruz Koşamayanlar İçin” 3 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

3 Mayıs 2014 Pazar günü, Türkiye saatiyle 14.00’te başlayacak küresel yarış dünyadaki 35 ülkeden 37 noktada, saat farkı nedeniyle günün birbirinden farklı zamanlarda ve hava koşullarında yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Omurilik felciyle ilgili bilinci artırmak ve hastalığın tedavisi için yapılan araştırmalara fon aktarmak amacıyla düzenlenen etkinlik için Türkiye’de seçilen parkur ise tüm dünyada engelsiz turizm kenti olarak tanınan Alanya.

Diğer tüm koşu etkinliklerinden farklı olarak sabit bir bitiş çizgisinin bulunmayan Wings For Life World Run’da koşu başladıktan yarım saat sonra yola çıkacak olan yakalama aracının geçtiği her koşucu yarış dışı kalacak. Tüm dünyada aracın en son geçtiği bir kadın ve bir erkek katılımcı koşunun global çaptaki kazananları olacak. Son koşucu yakalana kadar da koşu devam edecek. Yarış için 6 yaşından büyük olma haricinde hiçbir koşul aranmıyor, herkes yarışa katılabilir. Bu da Wings for Life World Run’ diğer yarışlardan ayıran bir başka özellik.

Yarışa kayıt olmak çok kolay. Ayrıca katılım ücretinin tamamı omurilik zedelenmelerini tedaviye yönelik araştırmalarda kullanılıyor.