Kaynakların Kalbi

1.249 views
views

KAYNAKLARIN KALBİ

 

Siz daha önce kaynakların kalbine yürümüş müydünüz ? Bu patika, her adımınızda  size huzuru ve sessizliği sunacak.

İzmir’in bir ilçesi olan Kaynaklar hafta sonunu güzel ve eğlenceli bir şekilde geçirmenizi sağlayacak bir yer. Güne ilçe girişinde ki mekanlarda köy kahvaltısı yaparak ya da köy meydanında, yaşlı çınarın yanında çay içerek başlayabilirsiniz. Bu meydanda bir dere göreceksiniz, o dere sizin yürüyüş boyunca rehberiniz olacak.

Meydanda bulunan köy camisini yanından ilerleyip tahta bir köprüden geçtikten sonra patikada yürümeye başlayabilirsiniz. Zeytin ağaçlarıyla başlayan yürüyüşünüz ilerledikçe yerini kızılçam, kermez meşesi, zakkum, çeşitli meyve ağaçları ve papatyalara bırakacak. Yürüyüş boyunca yanınızda akan bir dere de olacak. Patikada sincap kaplumbağa gibi yabanıl hayvanlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca çoban köpekleri ve keçilere de. Patikanın sonuna geldiğinizde kaynakların kalbini göreceksiniz.

Kaynaklar, kaya tırmanışı yapanlar için de birçok seçenek sunuyor. Kendi derecenize göre bir sürü rota bulabilirsiniz. Gitmeden önce bir rehber kitabı edinmeniz rotaları rahatça bulmanızı sağlar. Yakın olması nedeniyle günübirlik gelip tırmananları görebilirsiniz.Ayrıca burada, Nisan aynın sonuna doğru Dokuz Eylül Üniversitesi Dağcılık Kulübünün düzenlediği tırmanış şenlikleri olmaktadır. Bu şenliklerde tüm Türkiye’ deki dağcılar bir araya gelmektedir.

Hafta sonu giderseniz köy meydanında pazar görebilirsiniz. Bu pazarda köydeki insanlar kendi mahsüllerini satmaktadır.

Dolmuş ve eshotla kolayca gidebilirsiniz.

Önceki İçerikİZMİR’DE ROCK ESİNTİSİ
Sonraki İçerikKula
Paylaş