Kariyer Fuarı

1.655 views
views

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin en geniş kapsamlı kariyer etkinliği “Kariyer Fuarı: Dokuz Eylül“ bu yıl Tınaztepe’den sonra 17 Mart’ta gün boyunca “Dokuzçeşmeler Günü” ile devam etti. Dokuzçeşmeler Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Çok Amaçlı Aktivite Merkezi (ÇAM) içerisinde 30’a yakın firma ile arzu eden öğrenciler stantlarda görüştü, iş ve staj pozisyonları, çalışma ortamları ve kariyer seçenekleri hakkında birebir konuşma fırsatı yakaladılar.

İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Edebiyat Fakültelerinden öğrenci ve mezunlar, bazı firmaların iş/staj mülakatlarına da katılabildiler. İstedikleri firmalarla görüşme olanağı sağlayan öğrenciler ve mezunlar iş/staj için yapabilecekleri şeyleri detaylı olarak konuşma imkanı buldular.

Fuar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Baş Müfettişi Dr. Özkan BİLGİLİ, “Sosyal Güvenlik Kurumu ve Kariyer Olanakları” konulu söyleşiyi gerçekleştirdi. Bunun dışında Burgan Bank yetkilileri grup mülakatı simülasyonu yaparak öğrenci ve mezunlara deneyim kazandırmaya çalıştı. Garanti Factoring genel müdürü Hulki KARA ve genel müdür yardımcısı Mert ERCAN ise “DEU İİBF Mezunları ile Sohbet” başlıklı söyleşide yer aldılar. “Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ve Kariyer Olanakları” konulu söyleşiyi vergi müfettişleri olan Ümit GÜNER ve Onur GÖK gerçekleştirdi.

Söyleşilerin haricinde pek çok tanınmış firma (Abalıoğlu, Bakioğlu Holding, İZİMDER, DEÜDER, Hugo Boss, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, TÜİK, İzmir ÇAlışma ve İş Kurumu, PERYÖN, Pronet Güvenlik, SÖKTAŞ, Uğur Soğutma, Yıldızlar Yatırım Holding) aktivite merkezinde öğrencilere bilgi vermek amaçlı stant açtı ve mülakatlar gerçekleştirdiler.