Kariyer Buluşması

1.036 views
views

İzmir’de eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden tüm üniversitelerin bir araya gelerek oluşturduğu “İzmir Üniversiteleri Platformu” Aralık 2008 tarihinde hayata geçirilmiştir. İzmir üniversitelerinin hem akademik hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak ve İzmir’i bir “Üniversite Kenti” olarak konumlandırmak için projeler üretmek amacıyla yola çıkan platform; Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi’ni aynı çatı altında buluşturmuştur.

İzmir Üniversitesi Platformu, öğrenci ve yeni mezunları, eğitim aldıkları alanlardaki kariyer fırsatları ile alternatif kariyer olanaklarını keşfetmelerini ve yaşadıkları toplumda katma değer yaratacak bireyler olmalarını desteklemek üzere 18 Aralık 2015 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi’nde “İZMİR ÜNİVERSİTELERİ PLATFORMU KARİYER BULUŞMASI” organizasyonu ile bir araya getirdi.

Buluşmaya pek çok sektörden 60 firma, şirket ve kendi alanında uzman konuşmacılar, eğitimciler katıldı. Kişisel gelişim oturumları, iş mülakatı drama atölyeleri oluşturuldu.

“Kendi Everest’inize Tırmanın” kitabıyla fark yaratan Nasuh Mahruki de konuşmacılar arasında yer aldı. Dağcılıktan edindiği bilgi ve tecrübelerle katılımcılara başarılı olmak için ne gibi adımlar atabileceğini anlattı. Etkinlik oturumlara katılan misafirlerin arasında yapılmış olan çekilişlerin, ödüllerinin verilmesiyle son buldu.