İzmir’e Yeni Stad Yolda

1.263 views
views

Profesyonel kulüplerin maç yapacağı futbol stadı sıkıntısı çeken İzmir’e dördüncü stad müjdesini Başkan Aziz Kocaoğlu verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’de yapmak istedikleri yeni stadın yerinin Menderes İlçesi Tekeli Mahallesi’nde olduğunu açıkladı. Kocaoğlu 130 dönümlük alanın Tahtalı Barajı Koruma Havzası içinde kalan 86 dönümlük bölümüne yeşil alan ve antreman sahaları yapılabileceğini, havza sınırları dışındaki 44 dönümlük alanı ise UEFA standartlarında en az 25 bin kişilik stat yapabileceklerini söyledi. Tekeli’de 130 dönüm araziyi Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ile birlikte incelediklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “Bizim karar vermemiz önemli ama Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu işe nasıl bakacağı da önemli. Menderes Belediye Başkanımızla da mutabık kaldık. Bunu Menderes Belediyesi ile beraber yapacağız. Ondan sonra da bir formülle Göztepe Kulübü’nün hizmetine sunulacak bir proje olacak. Bizim de zaten bir stat sözümüz var. Eğer aksilik olmazsa yapacağız” dedi.

Ayrıca Başkan Kocaoğlu, Tekeli’nin seyircinin ulaşımı açısından da uygun bir yer olduğunu çünkü stat alanının İZBAN banliyö hattının Tekeli’deki iki durağının arasında kaldığını söyledi. İZBAN ‘la stada ve altyapı tesislerine rahatlıkla gidilebileceğini belirten Kocaoğlu böyle kapsamlı bir projenin yapılmasının çok faydalı olacağını belirtti.