İzmir’de İlkler Kongresi

1.956 views
views

DEÜ Siyaset Bilimi Topluluğu’nun düzenleyecek olduğu Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Kongresi 13-14-15 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bu sene 12.si düzenlenecek olan kongreye geçen sene ilk defa aday olan Dokuz Eylül Üniversitesi bu ulusal kongreye ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Yaklaşık 60 üniversiteden 150 katılımcı bekleniyor. Kongrenin amacı siyaset bilimi açısından hem öğrencilerin ve akademisyenlerin bir arada olarak dayanışmasını sağlamak hem de öğrenciler arasında bilgi paylaşımını güçlendirmek. Kongre de birçok ‘ilk’ten bahsetmek mümkün. Engelli kotası, kadın kotası ve mezun kotası uygulanacak. Yanı sıra katılan her üniversiteyi temsilen dikilecek olan bir de Fidanlık Projesi mevcut.

Bu seneki kongrenin başlığı bir tema niteliğinde  ‘Küreselleşme’ olacak. Katılımcılara da katılım belgeleri kongre sonunda takdim edilecek.

Bildiri özetlerinin gönderim süresi 19 Şubatta doldu, bilim kurulunda görüşülen özetlerden kabul edilen 50 bildirinin tam metinleri istenecek ve belirtilen tarihlerde öğrencilerle buluşturulacak. Bilim Kurulunda çok değerli akademisyenleri barındıran bu kongrenin Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir adına ilkleri gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kongreye ilişkin web sitesi ise  http://ulusalsbkykongresideusbt.org/

Burcu KESKİN