Hastasını Kaybeden Doktorun Fotoğrafı Tıklanma Rekorları Kırıyor

1.060 views
views

Bir yakınımızı kaybetmek hepimiz için çok kötü bir deneyimdir. Ölüme bu kadar yakın olan doktorların üzerindeki etkisi ise tahmin edilemez boyutlara ulaşır.

19.03.2015 tarihinde bir Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta California Hastanesi’nde 19 yaşındaki hastasını kaybeden doktorun, hastanenin dışında kendini toplamaya çalıştığı görülüyor. Tek bir fotoğraf karşılaşılan durumların doktorlar üzerindeki etkilerini göstermeye yetiyor.

Reddit kullanıcısı fotoğrafı şu sözlerle paylaşıyor: ” Fotoğrafta görülen adam hastalarından birini kurtaramadı. Gerçi bu gibi durumlar bizim iş alanımızda yaygındır. Kaybettiğimiz hastalar genelde yaşlı, hasta ya da bu ikisinin kombinasyonudur. Ancak bu sefer ölen hasta 19 yaşındaydı ve onun için de sarsıcı bir olaydı” 

Bu fotoğraftan kısa bir süre sonra doktor kendini toplamayı başarabilmiş ve işine dönebilmiş.

“Birkaç dakika içinde doktor başını dik tutmaya çalışarak içeri girdi”

Bu fotoğraf bizlere doktorların her gün hayatlarında neler atlattıklarını, nasıl bir duygu karmaşası içinde olduklarını hatırlatır nitelikte. Özellikle Türkiye’de doktorlara hastanede ya da hastane dışında yapılan saldırılar göz önüne alındığında, bir yerde durup bilinçlenmeye başlamamız gerekiyor.