Hastane Krizi

1.409 views
views

8 Kasım 1998 yılında Dr.Üstün EZER tarafından kurulmuş olan Lösev (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) lösemili çocukları, aileleri, gönülleri ve çalışanları ile ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir.

Kuruluşundan bu yana lösemili çocuklarımıza ve ailelerine umut olan Lösev’ in Devletimiz ile yıldızı bir türlü barışmamaktadır.
Ülkemizin ilk ve tek lösemili çocuklar hastanesini Lösante’ yi hizmete açmış olan Vakıf bugün ise Türkiye’nin en donanımlı hastanesini ve Avrupa’nın ilk onkoloji kentini yapmak için daha çok kişiye umut olabilmek,daha çok çocuğun gülüşüne dokunabilmek,Lösemideki tedavi başarısını %90’dan %100 çıkarmak – Lösev’in kurulmadan önce %10 iken kurulduktan sonra %90 – için BIR TUGLADA SEN KOY kampanyası adı altında aylarca emek verilen hastanemize Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilmiyor. Yapılan açıklama ise özetle lösemi hastası olan çocuk sayısı çok fazla değil -yılda 1000 çocuk lösemi teşhisi alıyor – ek bir hastaneye ihtiyaç yok ihtiyaç duyulursa en donanımlısınını yapabilecek durumdayız açıklamasını yaptı.

Bu Hastane yedi den yetmişe bütün gönüllülerin tek amacı: küçük bir çocuğun gülümsemesi uğruna uzun çabalar sonunda kurulmuş bir hastanedir.Şimdi ise kaçak durumundadır. Bu belkide bize Türk Halkına yapılan bir saygısızlıktır.