Google Photos’un Milyarlık Başarısı

1.204 views
views

Amerikalı patronlar bu sefer beklemedikleri bir başarı elde ettiler. Google’ın Photos uygulamasının bu başarısı daha ilk yılında milyarlarla ifade ediliyor.

Uygulama ile 1.6 milyar animasyon efektli görsel üretildi. Google Photos ile 24 milyar selfie fotoğraf çekildi. 24 milyar selfie, 2 trilyondan fazla kez işaretlendi.

200 milyondan fazla Google Photos kullanıcısı, yaklaşık 135.000 gigabyte’lık veri paylaşımında bulunmuş.

Uygulamanın en fazla desteklediği cihaz, Google Nexus modelleri. Eğer Samsung, LG, Sony, Huawei, Xiaomi gibi akıllı cihazlarla uyumlu çalışıyor olsaydı belki de bu sayılar katlanarak artacaktı.

Ama her şeye rağmen uygulama Facebook’un resim paylaşım uygulamalarının önüne geçemedi.

Burcu KESKİN

http://www.cnnturk.com/teknoloji/ilk-yilini-milyarlarla-kutluyor

 

 

1 Yorum

  1. aslında günümüzde yeni bir şeyler ortaya çıkarmak kadar bence var olan birşeyleri geliştirerek tekrar insanların kullanımına sunmak da oldukça etki uyandırıyor. insanlar ihtiyaçlarına cevap veren, kullanışlı ve pratik uygulamaları seviyor. ülkemizde de bu alanda gelişmeler olsa da yeni çalışmalar için gerek üniversitelerde gerekse devlet eliyle desteklerin artmasının olumlu etkileri olacağına inanıyorum. zira hiç bir başarı arkasında titiz ve özverili bir çalışma olmadan ortaya çıkmıyor.

Comments are closed.