GOOGLE HARİTALARA GELEN YENİ ÖZELLİKLER

433 views
views

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için Google haritalara gelen yeni özellikler konusunu ele aldık. Bu haberimiz özel haberimiz olmakla beraber yeni gelen mekanikleri daha çok rehber niteliğinde anlatmaya yönelik bir haber olacaktır. Artık haberimize geçebiliriz.

1-) “Katkılarınız” sekmesi
Resim : Katkılar sekmesi

İlk göze çarpan yenilik ve haberimizin asıl konusu olan bu sekme, sizin Google’a yaptığınız katkıları belirtmek için oluşturulmuş bir sekmedir. Peki Google’a tam olarak nasıl katkı sağlayabiliriz?

2-) Kullanıcı rütbeleri
Resim : Kullanıcı rütbeleri

Gördüğünüz bu hesap benim hesabımdır. Farkettiyseniz adımın hemen altında “Yerel Rehber 2.düzey” yazmakta ve bir bar bulunmakta. Bu rütbeleri almak için yapmanız gereken bazı katkılar bulunmakta. Eğer yaptığınız katkılar onaylanırsa ve yeteri kadar kaktı yaparsanız bir üst seviyeye çıkarak “Yerel Rehber” oluyorsunuz. Tabiki bazı katılım şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.
Bu arada firma hesaplarının bu uygulamaya giremeyeceğini belirtmekte fayda var.

Peki Yerel Rehber olunca ne oluyor ?

Yerel Rehber olursanız cevap veya yorum yazdığınız zaman altınızda “Yerel Rehber (seviyeniz)” yazar. Google, yerel rehberlerin Belirli seviyelere geldiğinizde ise google size ödül vermeye başlıyor.

Mesela seviye 4’e ulaştığınızda Google size Google Drive’dan ek depolama alanı veriyor.

Tüm faydaları bunlarla bitmiyor. Yerel rehber olduktan sonra Google’ın etkinliklerine çağrılma ve daha büyük ödüller alma şansınız var.

Artık yavaştan sizlere yerel rehber olmak için yapmanız gerekenleri anlatmaya başlayayım.

3-) Puanlama sistemi
Resim : Puanlama sistemi

Puanlama sistemi resimde görüldüğü gibidir. Her yaptığınız eylemin bir puanı vardır. Bunları yaptıktan sonra size puan gelmekte fakat yanlış bilgilerle doldurursanız Google bunu farkeder ve kazandığınız puanları geri alır.

4-) Rozet sistemi
Resim : Rozet sistemi

Resimde görüldüğü üzere 4 tane farklı alan var. Bu rozetleri açtığınızda Google hesabınızda ve diğer kullanıcılar tarafından gözükecek. Rozetleri açmanın yolları ise aşağıdadır;

Bilirkişi Rozeti

– 3 onaylanan konum düzenlemek.
– 3 düzenlemeyi doğrulamak.
– 25 soru için yanıt seçmek.

Yorumcu Rozeti

– 3 yere yorum yapmak.

Fotoğrafçı Rozeti

– 3 konuma fotoğraf eklemek.
– Eklenen bir fotoğraftan 1000 görüntülenme almak.

Öncü Rozeti

– 1 yere ilk fotoğrafı eklemek.
– 1 yere ilk yorumu yazmak.
– 1 onaylanan konum eklemek.

Google haritalara gelen özellikler bu şekildeydi. Umarım düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir. Bir sonraki haberlerde görüşmek üzere.