Genç9 Tanışma Kahvaltısı

2.456 views
views

Genç9 Kimdir?

Deuder’in mezunlar derneğinin çatı görevi üstlendikten sonra bu süreçte genç Dokuzeylüllülere de rol verilmesi gerektiğini düşünerek kurulan bir komitedir. Genç9’a katılım için öğrenci olmak veya mezuniyet yılından itibaren geçerli olan 1 yılın içinde olmak yeterlidir.

Neden Genç9?

Öncelikle buradaki herkes Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi ya da mezunudur. Herkesin ortak bir amacı ve kültürü vardır. Dolayısıyla böyle bir potansiyeli kullanarak diploma değerlerini arttırmayı, Dokuz Eylül’ün markalaşmasını sağlamayı düşünürler.

Üyelerin fikirlerinin önemsenmesi ve okulla ilgili isteklerin duyulmasına çok önem verirler. Üyelere kişisel koçluk ve mentorluk  eğitimleri vererek kariyer planlamada yardımcı olmak, üye isteği girişimcilik ise Dega desteği sunmak amaçları arasındadır.

Birtakım kısmi zamanlı iş fırsatları ile marka temsilciliği vb. mesleklerle okurken tecrübe edinmek Genç9’un sağladığı avantajlardan bir diğeridir.

Genç9, üyelerinin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla 29.11.2015 Pazar günü Desra Köşk’te saat 10.00’da “Genç9 Kahvaltısı” adıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte yeni üyeler birbirleriyle ve kulüple tanıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi dekan yardımcısı Özlem Çakır’da bu etkinlikte yer aldı.