Fuck-up Day

1.206 views
views

‘Fuck Up’ bir girişimci platformudur ve “Batırma Günü” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. İş kuranların, kurmayı hayal edenlerin, kurduğu işi batırıp küllerinden yeniden doğanların bir araya geldiği, bir işletmenin batma olasılıklarından söz ettikleri bir konsepttir. Bu buluşmada konuşmacılar 10 dakika içinde 7-8 slaytla hikayelerini paylaştılar.

Kuralları özel hayatlarındaki batırışlarından değil iş hayatlarından konuşmak… Konu batan bir proje , müşteriden alınan ama çok büyük maliyetlerle sonuçlanan bir iş oldu. Kısaca konuşmacılar hayatlarında en azından bir kere bir işi – bir fikri – bir müşterinin işini batırmış ama bundan ders çıkarmış kişilerdi.

Bu konsept Meksika’da bir kaç arkadaşın bir araya gelmesi ile ortaya çıkmıştır. Ve bugün dünya üzerinde 110’dan fazla şehirde girişimciler, FuckUper hikayelerinden besleniyor.

Bu platform Türkiye’de ilk defa İzmir’de başladı. Türkiye’ye de ‘başarısızlıklardan ders alma’ yönünde yeni ve esprili bir bakış getiriyor. Akademi Kulübü de 09.12.15 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu bu etkinlikte bilinen yöntemlerin dışına çıktı. Bu projeyi “kendi işini kurup girişimci olmayı düşünüyorsan girişimcilikte karşına çıkabilecek tecrübeleri, yaşayanlardan dinlemek için sen de gel” temasıyla yola çıktı ve uyguladı.

1 Yorum

  1. gerçekten yeni girişimcilerin en azından göz atıp değerlendirmesi gerekn bir girişim, zira başkalarının hatalarından ders almak elbette başarıya giden yolda aynı şeylerin tekrarlanmasını önleyecektir.

Comments are closed.