FARUK ÖZLÜ: “DEVLET DESTEĞİ GİRİŞİMCİLER İÇİN SÜRMEYE DEVAM EDECEK”

3.100 views
views

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak‘ın da katıldığı Türkiye Girişimcilik Zirvesi‘nde , Faruk Özlü bir konuşma yaptı.
Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kendi işini kurmak isteyen girişimci gençlere 2010 yılından günümüze kadar 914 milyon TL destek sağlandığını, bu desteklerden 42 binden fazla kişinin faydalandığını söyledi.

Genç girişimcilere desteğinin sonuna kadar sürmeye devam edeceğini bildiren Bakan Özlü, şimdiye kadar Bakanlık, KOSGEB ve TÜBİTAK‘ın 42 binden fazla kişinin projesine destek olduğundan bahsetti. Bu iki kurumun toplamda 10’a yakın destek kursu olduğunu söyleyen Özlü “Son 7 yılda, 81 ilimizde, yaklaşık 23 bin eğitim programı açtık. Bu programlarda 785 bin katılımcıya girişimcilik eğitimi verdik.” diyerek bu konu üzerinde yoğun çalıştıklarını ekledi.

2010 yılından bugüne kadar, “18-29 yaş arasındaki 12 bin genç girişimciye, toplam 200 milyon Lira destekte bulunduk.” diyen Özlü girişimcilere olan desteklerini açıkladığı istatistiklerle belirtti.