Erdoğan Bayraktar Çark Etti

1.196 views
views

17 Aralık Rüşvet operasyonunda Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ‘ın oğlu rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine gözaltına alınarak serbest bırakılmıştı.Ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın istifa baskısına direnen Erdoğan Bayraktar Başbakan Erdoğan’ın kabinede revizyona gitmesiyle görevinden alınmıştı.Devir teslim töreninde sarf ettiği sözlerle günlerce konuşulup tartışılmıştı.Ardından milletvekilliğinden ve Ak Parti’den istifa ettiğini açıklayan Bayraktar ‘ ın bu kararından vazgeçtiği öğrenildi.

Başbakandan Özür Diledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Bayraktar’la görüştüğü haberlerine karşılık şu açıklamaları yaptı;

“Görüşme yaptım, ikna etmek söz konusu değil. Çünkü, Erdoğan Bey ikna edilecek bir kardeşimiz, arkadaşımız değil ki. Benimle 20 25 yıl geçmişi olan bir arkadaşımız. Nereden nereye yürüdüğümüz belli. Orada kullandığı bir yanlış ifadeyi düzeltmek onun görevi. Onun bundan pişman olması lazım”dedi.

Bayraktar ; “Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir”

Bu açıklamalardan sonra Bayraktar kanadından da bir özür mesajı yayınladı.Bayraktar özür mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığım açıklamada, bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir. Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde ‘istifa’ kelimesi tarafımdan kullanılmıştır.Bu ifademden dolayı liderim den ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”