DAĞDAN GELEN AFORİZMALAR

1.048 views
views

1) İzmir’de modern bir ailenin kızı olarak dünyaya geldim. Sürekli atıp tutuyorum birey olun, kimseye kulluk etmeyin diye ama Doğu’daki bir kıza birey olamadığı için kızmak mümkün mü ki??? Ama siz yine de birey olun, kendiniz olun.
2) Kendini yaşayamayan insan mutlu olamaz hele bir şeye özenip o kalıba girenler asla.. Hani bazı entelektüel görünümlü içi boş şahinlerin(!) kibirleri bundan ileri gelir.
3) Kendini yaşamayan insan mutlu olamaz, mutlu olmayan insan başkalarını gerçekten sevemez. Dışsallık yaratamaz, Gerçek din ruhunun tam anlamıyla şükür bulmasıdır.
4) “Babamla 3 gün aralıksız iyi gün geçirmedik, nefretim büyük.” Süper işte! Hayat küçüklükten aldığı kötü mirasın farkında olup bunlardan gelen öğreti ve enerjileri faydaya dönüştürenlere acayip yürü ya kulum diyor. Öfkene, acına sahip çık.
5) En büyük ahlak bence kişisel bütünlük içinde olmak. Kişisel bütünlükten uzak olanların en temel ortak özelliği şikayet.
6) Türkiye’de erkeklerin en çok ettiği küfür “amk” imiş. Peki acaba bu erkekler bu küfrün kadınlara karşı nasıl bir bilinçaltı kalıbı yarattıklarının farkında mı! Evet Özge Can’ın tecavüzcüsünü bu bilinçaltı kalıpları besler. Lütfen kadın vajinası üstünden kadınları ezen küfürler etmeyin. Bu kalıp çoğu erkeğin tecavüz etmesini beslemeyebilir ama biraz şiddet gören bir ailede büyüyen bir çocukta vuku bulur. Tıpkı tüm tecavüz olaylarında olduğu gibi. Bu küfrün kadınlarda nasıl bir ruh hali yaşattığını ve maalesef bunu normalize etmek zorunda kaldığını anlamak için illa ki biz kadınların bu küfrün tam tersini mi söylememiz lazım her fırsatta!!! Lütfen ağzınızdan çıkan sözleri kulağınız duysun. Yaşadığımız dünyanın her acısında sorumluluğumuz var. Toplumun kültür kodlarını yeniden doğru çizelim.
7) Evet bir İsveç’li yere çöp atmıyor çünkü öz saygı mekanizması gelişmiş. Çöpü atınca insanlığından utanıyor. Bence ahlak ve birey olmak tam da budur. İçsel mekanizmayı geliştirmek. O zaman Özge Can’ın tecavüzcüsünü lanetleyip O’nun için idam isteyen bir yandan da “amk” küfrünü etmeye devam eden beyler; Kişisel bütünlükten yoksunsunuz maalesef! İdam getirerek değil bilinç kalıbı değiştirilerek düzelir toplum!
8)Terör örgütlerine girenleri lanetlemeden önce ben yanımdan geçen kaç çocuğa sevgiyle gülümsedim diye bir düşünmek lazım. Normal ruh sağlığına sahip aileden, bırakın aileyi öğretmenden, bakkaldan, sokaktan geçen birinden hergün sevgiyle gülen bir çift göze maruz kalan çocuklar terörist olabilir mi? Teröristleri de sevgisiz toplum kalıplarımız yetiştiriyor.
#sorumluluğunfarkındaol