EKONOMİ

Cola Turka Japon Oldu

resized_5c0cd-e7e02631

Ülker’i de bünyesinde barındıran Yıldız Holding, Della Gıda, Bahar Su ve İlk Mevsim Meyve Suları’nın yüzde 90 hissesini Japon içecek şirketi DyDo DRINCO’ya satma kararı aldı.

Noodle devi Nissin Food ile makarna üretiminde Japon ortaklığı olan Ülker, şimdi de bunu içecek sektörüne taşıdı. Ülker, içecek markalarını Japon devi DyDo Drinco’ya satma kararı aldı.

Japon şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre Ülker, içecek pazarındaki 3 şirketin ana hissesini DyDo Drinco’ya devredecek. Şubat 2016’da tamamlanacak olan satın alma ile Japon şirket, Ülker’in içecek markalarının da bulunduğu 3 firmanın yüzde 90’ını almış olacak.

1975’te kurulan Japon DyDo Drinco’nun hisseleri Tokyo Borsası’nda işlem görüyor. Sahip olduğu 280 bin içecek makinesiyle Japonya pazarında söz sahibi olan firma, ilaç sanayisinde de faaliyet gösteriyor. Takamatsu ailesinin de hissedar olduğu firmanın diğer ortakları ise Taita Corporation, Japon restoran zinciri Santomi ve Lemon Gas Kagoshima.

About the Author

Samet Demir

One comment on “Cola Turka Japon Oldu

  1. Ünlü yabancı markaları kendileri satın alsalar bu yayını yapmazlar. Üzüldüm açıkcası. Ülke için önemli değer bu firmalar.
    Murat Ülker Cola Turka satışı için yaptığı yayın ve diğer açıklamaları şu sayfada duyuruyor. Yazık oldu. http://www.perisearch.net/user/MU_ULKER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir