CHP MYK’da Revizyona Gidiyor

1.133 views
views

CHP MYK geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptı ve Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sırasında “Bugüne kadar yürüttüğünüz tüm çalışmalar için teşekkür ederim. Bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Teşekkür ederim” dedi. Yeni bir MYK ile yola devam edeceğini açıkladı. Bazı üyelerin neden böyle revizyona gidileceği soruları üzerine de Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel seçimlerde hedeflerin tutturulması üzerine böyle bir revizyona gittiğini üyelere iletti.Şimdi gözler kimin gideceği kimin kalacağı MYK’da kalacağında.

GÖREV ALANI DEĞİŞTİRİLECEKLER
Adnan Keskin, Bihlun Tamayligil, Umut Oran, Perihan Sarı, Sencer Ayata, Emrehan Halıcı, Sezgin Tanrıkulu ve Bülent Tezcan’ın görevden alınacağı Nihat Matkap’ın ise görev alanının değiştirileceği belirtildi.

MYK’YA GİRMESİ BEKLENEN İSİMLER

Kılıçdaroğlu’nun cuma günü açıklaması beklenen yeni MYK’sında ise Gaye Usluer, Candan Yüceer, Bülent Kuşoğlu, İlhan Cihaner, Aytun Çıray, Oğuz Oyan, Benan Baykal, Veli Ağbaba ve Ekrem Kerem Oktay’a görev vereceği ifade edildi. Bu arada yeni MYK’da İzmir’den 2 milletvekilinin yer alacak olması da dikkat çekti.

CHP kulislerinde konuşulanlara göre Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi için Erdoğan Toprak ile Gürsel Tekin’in adı geçiyor.