Beklenen Yolculuk: Astral Seyahat

1.785 views
views

        İnsan vücudu, birden fazla beden kılıfının bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bedelerimizden ilki gözle görünen, et ve kemikten mevcut olan, fizik dünyada kullandığımız bedenimizdir (Fiziki Beden), Astral ayrılmayı yaptıktan sonra kullandığımız bedenimiz ise sır beden (Astral Beden)’imizdir. Astral seyahat, sır bedenimiz ya da bilincimizin bir noktaya projekte edilmesiyle bedenimizi belli süreler ile terk etmektir.

         Genel bir tabirle, astral seyahat ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir yani beşinci boyut. Bu geçiş sırasında bilinç açıktır ve ayrılan ruh bilinçte izlerini taşır. Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmakla beraber bir çok örneklede karşılaşılmıştır. Bu durum uyku sırasında, beş dakika veya iki saat arasında olmaktadır.

         Bu konu hakkında en çok araştırmayı Robert Monroe adlı bir yazar yapmıştır. Yazara göre içinde bulunduğumuz saat ve tarih dilimidir. Düşünce hızıyla hareket edildiğinden bir yerden bir yere gitmek saniyeler alır. Bu tip astral ayrılmalarda yaşanan olaylar ve görülen şahıslar gerçektende o anda yaşanmakta olan şeylerdir. Bu durumun en büyük örneği New York ‘da yaşanmıştır. A.S. gireceği sınavdan bir gün önce uykusunda sınav sorularının bulunduğu odaya girdiğini iddaa etmiş, hatta soruları söylemiş kimse inanmamış. Sınav sonrası çıkan sorular görülünce bu durum çok dikkat çekmiştir. Bu durum insanların hayal gücünü zorlamaya itmiştir.

           Günümüzde astral seyahat hakkında çalışmalar hız kazanmışsa da kişisel kanıtlanabilirliği mümkünse de eleştiriler de büyük bir oran oluşturmaktadır. Ama unutmayalım ki, gördüklerimizi bir hayal ürünü olarak düşünsek bile, hayaller insanı rahatlatan olgulardır ve hiç hayal görmemekten daha iyidir…