Artvin’de Sel Faciası

848 views
views
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-24 18:15:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com§DÚ

Artvin’de yaşanan sel felaketinde hem can hem de mal kaybı yaşandı. Artvin Valisi Kemal Cirit, “Kesinleşmiş olmamakla birlikte Hopa merkez Orta Mahallesi’nde çöken bir evde 3 vatandaşımız, Yoldere köyünde 3 vatandaşımız, Yeşilköy’de enkaz altında bulunan bir vatandaşımız, Eşmekaya köyünde bir vatandaşımız olmak üzere toplam 7 vatandaşımızı kaybettik” diyerek felaketi gözler önüne serdi.

Son yılların en büyük felaketi olarak değerlendirilen yağışın nedeni olarak, TMMOB başkanı HES’leri gösterdi. Vatandaşlar ise ihmal olduğu görüşünde. Yetkililer yağışın çok yoğun olduğu ve nasıl bir tedbir alınırsa alınsın felaketin önlenemeyeceğini belirtse de halk mağdur durumda.

Metin Lokumcu da sel felaketinin ardından anılmakta ve HES projeleri eleştirilmekte.

AFAD ekiplerinin yardım çalışmaları devam ediyor. AFAD’dan yapılan açıklamada, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 31 kişilik AFAD arama kurtarma ekibi olay yerinde görevlendirildiği ifade edildi. Artvin Hopa ilçesinde metrekareye 182 kilogram yağış düştü.

3 kişinin kayıp olduğu yönünde bilgiler var. Oğlu Talha’nın devrilen itfaiye aracının içinden kaybolup gitmesiyle kahrolan babası ise ‘ihmal var’ diyerek feryat etse de Talha hala kaybolan 3 kişiden biri.

Burcu KESKİN

http://www.cnnturk.com/video/turkiye/hopadaki-babanin-yurek-yakan-feryadi

http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/sel-artvini-vurdu