APPLE, IPHONELARIN YAVAŞLAMA SORUNU İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU!

362 views
views

iPhoneların yavaşlama sorunu

 

Geçtiğimiz günlerde Apple, kullanıcılar için iPhone’ların yavaşlama sorunu ilgili “yanlış anlaşılmayı” düzeltmek için özür niteliğinde bir metin yayımladı. (Apple metni)

Metnin içeriğine göre Apple, eski model iPhone’ların yavaşlama sebebini batarya kapasitesine dayandırdı. Firma, “Bazı modellerimizin sizi hayal kırıklığına uğrattığının farkındayız, bunun için özür dileriz.” dedi.

Firma, çözüm olarak kullanıcılarına iPhone 6 ve üstü modellerine geçmelerini ya da 2018’in ocak – aralık aylarında iPhone modelleri için çıkacak 29 dolarlık daha kapsamlı bir bataryalardan almaları gerektiğini açıkladı. Ayrıca Apple, 2018 çalışmalarında IOS sürümü için batarya iyileştirme konusunda bir çalışmanın yer alacağını belirtti.

Kullanıcılar ne düşünüyor ?

Apple’ın bu açıklamasından sonra kullanıcıların çoğu iPhone’ların tam performansta çalışmadığı çıkarımında bulundu. Bazı kullanıcılar ise Apple’ın vaadlerini yerine getirmediğini belirtti.

Bilmeyenler için bir hatırlatmada bulunalım. Apple bundan 10 yıl önce ilk iPhone çıktığında kullanıcılarına iPhoneların hiçbir zaman batarya eklentisi gerektirmeyeceğini vadetmişti. Kullanıcılar arasında bu açıklamanın zaman aşımına uğradığını düşünenler de, Apple’ı yargılayanlar da var. Fakat çoğu kullanıcının Apple’a olan güveni sarsılmış gibi duruyor.(Daha detaylı bilgi için Jason Snell’in makalesini inceleyebilirsiniz.)

Bu yaşanan olaya gerek yerel televizyon kanalları gerek internet üzerindeki forum kullanıcılarından gelen tepkiler doğrultusunda Apple’ın, kullanıcılarının güvenini yeniden kazanması için çok çaba harcaması gerekecek gibi gözüküyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, iPhone’ların yavaşlama sıkıntısını çözebilecek mi?