Akademi Kulübü’nden Marketing Academy

977 views
views

2009-2010 öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapsamında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Utku Utkulu danışmanlığında, kar amacı gütmeden ve gönüllülüğü esas alarak kurumsal kimliğiyle faaliyetlerine başlayan Akademi Kulübü’nün öncelikli hedefleri okulumuz öğrencilerini mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlamak ve kişisel gelişimdir. 

DEU İİBF bünyesinde tüm öğrencilerin katılımının sağlanabileceği ‘sosyal sorumluluk projeleri’ oluşturup öğrencilerin kendi lisans eğitimi alanındaki bilgileriyle sosyal projelerde etkin bir biçimde katılımcı olmalarını sağlamak ve bilgilerini uygulama alanı oluşturmak, DEU İİBF öğrencilerini kendi lisans alanlarında aldıkları eğitimler dışındaki bilgilerle donatmayı da amaçlayarak sanatsal faaliyetler ve spor etkinlikleriyle desteklenmiş organizasyonlarla bireylerin tüm yönlerden aktif gelişimlerini sağlamak, çağdaş piyasalara eğitim süreci sonunda gelişmiş ve kişisel becerilerle donatılmış, kendi alanlarındaki iş piyasalarına entegre olabilecek sosyal ve ahlaki değerleri almış bireyler yetiştirmek, yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla etkin ve ilerici organizasyonlara imza atmak temel hedeflerindendir.

İşte Akademi Kulübü tüm bu amaç ve hedefler doğrultusunda Marketing Academy eğitimini oluşturmuşlardır. Marka ve Reklam Konumlandırma, Hedef Pazar, Dijital Pazarlama ve Şirketlerin Pazarlama uygulamaları olan bu eğitim 3 Hafta sürecek sertifikalı bir eğitim programıdır. Eğitim 8 Aralık’ta başlayacak olup Akademi Kulübü üyelerine özeldir. Haftada 2 gün olacak şekilde 15.30-18.30 saatleri arasında 3 saat sürecektir. Marketing Academy sertifikalıdır. Sertifika alabilmek için eğitimlerin %80’ine katılmış olmak gerekmektedir.